سنگاب یکی از قدیمی ترین وسایل زندگی بشر بوده که از هزاران سال پیش در بین مردم رواج داشته است. همه ی شما از خواص اعجاز انگیز مس بر بدن انسان آگاه هستید، مس یکی از مهم ترین عناصر اکتشاف شده در طبیعت است. یکی از این انواع سنگاب مسی هنرکاری شده، سنگاب مسی خاتم کاری شده است که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد. مرکز فروش بهترین انواع سنگاب مس خاتم کاری در سایت آرادبرندینگ قرار داده شده است، 


مرکز پخش سنگاب مس خاتم کاری

خصوصیات سنگاب مس خاتم کاری

خصوصیات سنگاب مس خاتم کاری با توجه به اکتشاف کشف شده از تمدن جیرفت و شهر سوخته، وسایلی بدست آوردند که نشان می داد که در حمام ها، کاروان سرا ها از ظروف بزرگی برای نگهداری آب استفاده می کردند، این ظروف که سنگاب نام  داشته برای نگهداری آب آشامیدنی در خانه ها، مساجد و امامزاده ها بوده است و از  دو هزار سال قبل از میلاد مسیح در ایران ساخته می شده و به سایر تمدن های بزرگ بشری مثل تمدن مصر باستان، تمدن روم، تمدن هندوستان و تمدن یونان فرستاده می شد که حاکی از اهمیت و محبوبیت ظروف مسی نزد ایرانیان داشته است . پذیرائی از مهمان یکی از سنت های دیرین مردمان سرزمین کهن پارس بوده، طی تحقیقات و اکتشافات بدست آمده از بقایای تمدن اَرته و شهر سوخته، دریافتند که ایرانیان از همان گذشته مهمان نوازی و پذیرائی از مهمان یک رکن اساسی در زندگی ایرانیان بوده، پیدا کردن انواع ظروف جامی و مسی زیبا با طرح های خیره کننده دال بر همین موضوع دارد، امروزه هم پذیرائی از میهمان جزو فرهنگ های اصیل ایرانی است.
چای، میوه، شکلات از مهمترین وسایل پذیرائی از مهمان است، یک تنگ مسی می تواند جلوه زیبایی به آشپزخانه و اتاق پذیرائی خانه مان بدهد. آن سنگاب که به دست هنرمندان خوش ذوق و با سلیقه طراحی شده باشد و می تواند نظر هر فردی را به خودش جلب کند. یکی از بهترین نوع شکل و ظاهر تنگ مسی مربوط به تمدن ایران است، ایرانیان با هنر و ذوق هنری خود تخته های زیبائی طراحی کردند که بسیار زیبا و شگفت انگیزاند.

خاتم کاری یکی از هنر های ظریف است که قدمت آن به هزاران سال پیش بر می گردد، محصولات خاتم این روز ها در تنوع بسیار بالایی وجود دارند که یکی از آنها، سنگابی خاتم کاری است. مدل های سنگاب  مسی در تنوع مختلف فیروزه ای، مینا کاری یا خاتم ساخته شده اند. 

از خصوصیات سنگاب مس می توان به زیبایی، تنوع طرح و کیفیت خیره کننده اشاره کرد. 

راهنمای خرید سنگاب خاتم کاری مس

راهنمای خرید سنگاب خاتم کاری مس سنگاب مس خاتم کاری از خوشنام ترین هنرمندان اصفهانی به فروش می رسد.  برای اطلاع از راهنمای خرید سنگاب خاتم کاری مس به سایت آرادبرندینگ مراجعه کنید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *