قاب خاتم کاری اعلا یکی از محبوب ترین محصولات تولید شده به وسیله ی هنر دستی خاتم کاری در ایران است که فروش سالانه ی بسیار بالایی دارد. برای اجرای هنر خاتم کاری نیاز به جنس چوب های مخصوصی می باشد که با ارزش ترین آن ها را می توان چوب آبنوس دانست.

مرکز پخش قاب خاتم کاری اعلا

بهترین جنس چوب قاب خاتم کاری

بهترین جنس چوب قاب خاتم کاری

ایرانیان از گذشته های دور تا کنون به داشتن هنر های دستی زیبا و خاص معروف بوده اند. از این نمونه هنرها می توان به فرش بافی، منبت کاری، خوشنویسی و … اشاره نمود. خاتم کاری همچنین یکی از انواع هنر هایی است که مختص ایرانیان بوده و از گذشته های دور تا کنون انجام می شود. خاتم کاری را در حقیقت می توان هنر تزئین و زیبا سازی چوب به وسیله ی مثلث های رنگی تعریف نمود. 

از این هنر دستی در ساخت و تزئین بسیاری از اماکن تاریخی نیز استفاده شده است. از جمله نمونه های معروف این بناها می توان به کاخ گلستان و مسجد جامع عتیق شیراز اشاره کرد. 

برای تولید این هنر ارزشمند اما یکی از ابزار های کلیدی و مهم مورد نیاز، انتخاب و بکارگیری جنس چوب قاب خاتم است. در واقع این هنر کهن را نمی توان بر روی هر نوع چوبی پیاده سازی و اجرا نمود. از بهترین چوب های مناسب برای پیاده سازی هنر خاتم کاری می توان چوب های آبنوس، نارنج، عناب، افرا، و فوفل را نام برد. 

از میان موارد گفته شده چوب آبنوس از ارزش و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که علاوه بر استحکام بسیار بالا کمیاب نیز می باشد. قیمت این چوب آنقدر زیاد است که معدود خاتم کارانی به خودشان جرأت بکار گیری آن برای تولید محصولاتشان را می دهند. برای ساخت قاب های چوبی خاتم کاری شده نیز از همین نوع چوب ها استفاده می گردد. 

فروشگاه عرضه قاب خاتم کاری اعلا

فروشگاه عرضه قاب خاتم کاری اعلا

هر ایرانی می داند که اصفهان مهد هنر های دستی و ساختمانی ایران است. خاتم کاری نیز همچون سایر هنر های دستی در اصفهان بیشتر از سایر مراکز تولید و عرضه دارد. 

اگر به دنبال فروشگاه عرضه قاب خاتم کاری شده یا دیگر محصولات مزیّن به این هنر هستید، می توانید به یکی از مراکز مطرح و پر فروش در اصفهان که محصولاتی از جمله قاب های خاتم کاری شده نیز در آن عرضه می گردد، یعنی  فروشگاه اینترنتی صنایع دستی پرنون سری بزنید.

از جمله محصولات این فروشگاه می توان جا قلمی خاتم کاری شده، جا دستمال کاغذی خاتم کاری شده و جعبه جواهرات خاتم کاری شده را نام برد. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *