خاتم کاری را میتوان جز پر کاربرد ترین و پر طرفدار ترین و پرفروش ترین صنایع دستی ایران دانست که معمولا از چوب راش تهیه می شود. در مورد مخترع این هنر بسیار زیبا و ارزش مند نظرهای مختلفی وجود دارد اما چیزی که واضح این است که قدیمی ترین آثار خاتم در شیراز دیده شده و بعد از آن در اصفهان این هنر رواج پیدا کرد.

منبر خاتم کاری در مسجد عتیق شیراز که قدمتی بیش از هزار سال دارد ، از قدیمی ترین خاتم کاری های موجود است.

در اینجا به توضیخاتی در مورد ساخت و عرضه جعبه جواهرات خاتم کاری شده میپردازیم:

مرکز پخش جعبه جواهرات خاتم کاری

ابعاد جعبه جواهرات خاتم کاری شده

ابعاد جعبه جواهرات خاتم کاری شده

برخی هنرمندان خاتم کار بر این باورند که هنر خاتم کاری از جمله معجزات حضرت ابراهیم است.

خاتم هنری ترکیبی است که از چند ضلعی های منظم ولی تعداد اضلاع متفاوت تشکیل شده که با استفاده از مواد اولیه گوناگون در رنگهای مختلف شکل می گیرد. پنج،شش، هفت، هشت و یا ده ضلعی است. خاتم از هنرهای دستی دقیق و پرکاربرد است که تولید و ساخت آن احتیاج به دقت فراوان و وقت و حوصله بسیار است.

ابعاد جعبه جواهرات خاتم اندازه های مختلفی دارد اما در حالت معمول در اندازه 11 *8 * 5.5 می باشد.

مواردی که در هنگام خرید باید رعایت کنید:
1.صاف و یکنواخت بودن سطح روی خاتم کاری شده

2.جایی از محصول خاتم کاری شده خالی نباشد. به اصطلاح یکدست پر شده باشد.

3.یکنواخت بودن رنگ روی محصول خاتم کاری شده

4. قرینه بودن تمام اشکال در کل محصول خاتم کاری شده

هنر دست استادان خاتم کار را در محصولاتی مثل : جعبه جواهرات، گلدان ، شطرنج ، ظرف شکلات خوری، قندان ،ست لاله و … می توان پیدا کرد.

از جعبه جواهرات خاتم کاری شده برای نگهداری از طلا، و سکه ، ازرهای خارجی استفاده می شود. برای استفاده راحت تر از این جعبه بین در و بدنه جعبه از لولا استفاده می کنند. در داخل جعبه نیز برای آنکه کار جلوه زیباتری داشته باشد  از پارچه های نفیسی مثل پارچه مخمل استفاده می شود.

فروشگاه عرضه جعبه خاتم کاری جواهرات

فروشگاه عرضه جعبه خاتم کاری جواهرات عرضه جعبه خاتم کاری شده هم به صورت عمده و هم به صورت تک وجود دارد.عرضه این هنر زیبا امروزه در همه جا امکان پذیر است. اما عمده فروش این محصولات در فروشگاه های معتبر صنایع دستی است. که با اندکی جستجو در اینترنت و در شهر مورد نظر خود می توانید آنها را پیدا کنید. علاوه بر فروش حضوری ، شما می توانید از فروش اینترنتی این محصولات نیز بهره مند شوید. قیمت این محصولات زیبا نیز بسته به بزرگ یا کوچک بودن آنها و کیفیت مواد استفاده شده در آنها متفاوت است. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *