صنایع دستی خاتم کاری یکی از هزاران هنر دست هنرمندان ایرانی است که شهرت جهانی دارد. مرکز فروش صنایع دستی در ایران شهرهای اصفهان، شیراز، کرمان و … می باشد. این هنرمندان در مراکز عرضه صنایع دستی خاتم کاران انواع کاسه،گلدان،کوزه … خاتم کاری شده را در طرح ها و رنگ های متفاوت بر روی چوب و فلز تهیه و به بازار داخلی و خارجی عرضه می نمایند.

مرکز فروش صنایع دستی خاتم کاری

ماندگاری انواع صنایع دستی خاتم کاری

ماندگاری انواع صنایع دستی خاتم کاری ماندگاری صنایع دستی خاتم کاری برای مدتی طولانی به شیوه نگهداری آن ها ارتباط دارد. صنایع دستی از جمله انواع خاتم کاری را چنانچه بخواهید به مدت طولانی تری نگهداری کنید می بایست ظروف خاتم کارشده ای که از کیفیت بالایی برخوردار باشند را خریداری نمایید. خاتم کاری بر روی فلز به مراتب مدت طولانی تری نسبت به خاتم کاری بر روی چوب کیفیت خود را حفظ می نمایند.
نوع خاتم استفاده شده بر روی سطوح فلزی یا چوبی و نیز نوع فلز و چوب در ماندگاری انواع خاتم کاری نقش مهمی دارند. استفاده از آلیاژ مناسب در فلز نقره و آلومینیوم و برنج  استفاده شده و نیز چوب باکیفیت مانند گردو،عناب،افرا،شمشاد و آبنوس و استخوان عاج، شتر، گاو، گوسفند و.. که در آب آهک سفت شده باشند در کیفیت نهایی خاتم کاری نقش مهمی دارند.
 چسب استفاده شده برای چسباندن استخوان ها به فلز یا چوب نیز می بایست مرغوب باشد. برای ماندگاری بیشتر صنایع دستی خاتم کاری می بایست به نکاتی توجه نمود که به مواردی از آن در ذیل اشاره می شود:

  • عدم قرار دادن خاتم در برابر اشعه ماورا بنفش و دیگر اشعه های مضر
  • قرار ندادن خاتم کاری در محیط دارای رطوبت زیاد
  • استفاده از مواد مرغوب برای تمیز کردن خاتم کاری
  • درمعرض قرار ندادن خاتم کاری در برابر حشرات مخرب
  • جلوگیری از فشارهای خمشی و کششی بر روی صنایع خاتم کاری شده

تولید کننده صنایع دستی خاتم کاری

تولید کننده صنایع دستی خاتم کاری تولید صنایع دستی از جمله خاتم کاری در شهرهای اصفهان و شیراز از قدمت بالایی برخوردار بوده و هنرمندان کهنه کار ایرانی انواع ظروف و اشیاء ساخته شده و تزئین شده بوسیله خاتم،مینا و… را به عنوان هنر ایرانی علاوه در بازار داخلی به بازارهای جهانی نیز معرفی نموده اند.

استفاده از مواد مرغوب و با کیفیت در تولید انواع صنایع دستی توسط هنرمندان اصفهانی که به عنوان قدیمی ترین تولید کنندگان شناخته شده اند، توانسته است سهم زیادی در فروش انواع صنایع دستی از جمله خاتم کاری را به خود اختصاص دهند. تولید کننده صنایع دستی خاتم کاری، سعی بر آن دارند علاوه بر کیفیت صنایع تولید شده قیمت مناسبی را ارائه نمایند تا مشتریان بیشتری را به خود جلب نمایند. خرید انواع صنایع دستی خاتم کاری شده امروزه به صورت غیر حضوری و از طریق سایت های معتبر قابل سفارش و خرید با قیمت مناسب می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *