یکی از مراکز اصلی فروش شطرنج خاتم کاری شده، نمایندگی های فروش آن در اصفهان است که این مراکز محصولات خاتم کاری شده را در طرح های مختلف با قیمت مناسب به فروش می رسانند.

مرکز فروش شطرنج خاتم کاری شده

مدل های شطرنج خاتم کاری شده

مدل های شطرنج خاتم کاری شده شطرنج یکی از ورزش های پر طرفدار در بین افراد است که در طرح ها و مدل های گوناگونی ساخته می شود. از جمله یکی از این مدل ها، شطرنج خاتم کاری شده است که از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار می باشد. این مدل از یک صفحه تزئین شده با طول معین، تشکیل شده است که اثر دستان هنرمندان ماهر در اصفهان می باشد.

از انواع مدل ها و طرح های این شطرنج می توان مدل خاتم کاری ساده، خاتم کاری طرح دار، ترکیب خاتم و مینیاتور را نام برد. 

اکثر این مدل ها از صفحه پلی استر و جنس چوب مرغوب ساخته می شوند که طرح مثلث های کوچک سطح آن را با خاتم کاری تزئین می کنند. هر چه این مثلث ها از ظرافت و نظم بیشتری برخوردار باشد، ارزش خاتم کاری آن بالا تر خواهد بود. هم چنین در ساختار این مدل ها از لولا های بسیار محکم استفاده می کنند و در ساخت آن از چوب گردو و نارنج بهره می گیرند زیرا این چوب ها دارای مقاومت زیادی است و در مقابل ضربات فیزیکی به راحتی شکسته نمی شود.

معماران و هنرمندان در برخی از مدل های شطرنج علاوه بر تزئین خاتم کاری، در حاشیه و کناره های آن،  طرح اسب و شکار را طراحی می کنند که این تصاویر از شطرنج خاتم کاری شده به عنوان یک ورزش سنتی یاد می کند. هم چنین در مواردی هم طرح لیلی و مجنون را در کنار شطرنج حک می کنند که زیبایی خاصی به آن می بخشد. 

این شطرنج ها را به خاطر طرح زیبا و تزئین خاصی که دارد، می توان به عنوان هدیه به دیگران داد.

شرکت تامین شطرنج خاتم کاری شده

شرکت تامین شطرنج خاتم کاری شده شرکت های زیادی در زمینه تامین شطرنج خاتم کاری شده در اصفهان مشغول به کار هستند که با به کار گیری  هنر افراد ماهر، استفاده ازطرح های جدید و مواد اولیه مرغوب، مدل های شطرنج خاتم کاری شده زیادی را طراحی و تولید می کنند و به سراسر نقاط کشور عرضه می کنند.

این شرکت ها محصولات تولید شده خود را در قیمت های مناسب برای فروش به بازار سراسر کشور ارائه می دهند علاوه بر این، از طریق سایت های اینترنتی نیز انواع شطرنج خاتم کاری شده را در دسترس افراد علاقمند به این ورزش قرار می دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *