مراکز خرید و فروش انواع تابلو قلم زنی نفیس صادراتی با ارائه انواع آن در طرحها و ابعاد متفاوت توانسته اند رضایت بخش اعظمی از مخاطبان را جلب نمایند. این مخاطبان نه تنها در داخل کشور، بلکه در سایر کشورها هم همواره علاقه مند به استفاده از این هنر جذاب بوده اند.

مرکز فروش تابلو قلم زنی نفیس صادراتی

انواع تابلو رومیزی قلم زنی نفیس

انواع تابلو رومیزی قلم زنی نفیس  قلم زنی یکی از هنرهای دیرینه و اصیل ایرانی ست. هنرمندان در ساختن این اثر، خطوط و نقوش زیبایی را بر روش اشیاء فلزی با استفاده از قلم و چکش ایجاد می نمایند.
اشیاء فلزی می تواند انواع ظروف و تابلوهایی از جنس مس، برنج، نقره و یا طلا باشد. افراد ماهر طرحی را در نظر گرفته و قلم را روی تابلو قرار می دهند؛ سپس با چکش ضربه می زنند تا نقش روی شیء پیاده شود.
تابلوهای نفیسی که بدین ترتیب ساخته می شوند نه تنها به لحاظ زیبایی شناسی، بلکه سمبلی از فرهنگ و هنر اصیل را به تصویر می کشند که می تواند حس بسیار خوبی را به بینندگان منتقل نماید.
این تابلوها روی دیوار جای گرفته و یا نمونه های رومیزی از آن وجود دارد که به خوبی در چیدمان منازل جای می گیرد. انواع تابلوهای قلم زنی نفیس در شهرهای تاریخی ایران از جمله اصفهان، شیراز و تبریز به زیباترین شکل ممکن ساخته می شود.
انواع تابلو قلم زنی:

  • اصفهانی: آثار قلم زنی شده در اصفهان با استفاده از دو شیوه ساخته می شود. فلم زنی برجسته یکی از آن است که با استفاده از آن نقوش به صورت برجستگیهای عمیق روی تابلو ایجاد می شود و در سالهای اخیر بیشتر می توان این سبک را در آثار هنرمندان اصفهانی مشاهده کرد. نمونه بارز اجرای این سبک در ساخت ضریح مطهر امامان شیعه کاملاً مشهود است. دومین سبک هم به نام  قلم ریز شناخته می شود.
  • شیرازی: دو روش برای اجرا این سبک در نظر گرفته شده است. منبت که غالباً از طرحهای دوره هخامنشیان و ساسانیان الگو برداشته و بیشتر روی نقره انجام می شود. و دیگری قلم ریز است که نقوش روی تابلوهای برنج و یا مس ایجاد شده و از زمان صفویه و زندیه در شیراز انجام می شده است.
  • تبریزی: روشی که هنرمندان اصیل تبریزی برای قلم زنی به کار می برند استفاده از قدرت دست به جای چکش خواهد بود. به همین دلیل برجستگی ها در این آثار از لحاظ عمق کمتر می باشد.

افراد می توانند با انتخاب تابلو رومیزی قلم زنی، و استفاده از آن در دکوراسیون پذیرایی، چشم اندازی بسیار جذاب خلق نمایند.

عرضه تابلو قلم زنی نفیس صادراتی

عرضه تابلو قلم زنی نفیس صادراتی آثار هنری همواره طرفداران خود را داشته و به خوبی توانسته جایگاه خود در بازارهای داخلی و خارجی را کسب نماید. تابلوهای قلمزنی نمونه ای موفق از آثار هنری در ایران است که نه تنها مردمان این کشور بلکه بازارهای جهانی هم از خرید آن استقبال نموده اند.
عرضه تابلو نفیس قلم زنی صادراتی که به بهترین شکل ساخته شده و در سطح بالایی از کیفیت و زیبایی قرار دارند، باعث شده افراد با تهیه و استفاده از آن، تمدن، فرهنگ و هنر با اصالت کشور خود را گرامی بدارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *