اصفهان یکی از استان های تولید کننده انواع گلدان میناکاری روی سفال شده در کشور می باشد و بهترین نوع آنها را طراحی و در اختیار مشتریان و علاقمندان به این ظروف قرار می دهد. در واقع مینا کاری روی سفال به یکی از کارهای بسیار پر رونق تبدیل شده است که از زمان های قدیم تا به امروز این کار ادامه داشته است و به دلیل ظرافت و نقش های بسیار زیبایی که بر روی گلدان ها و سفال ها پیاده می شود طرفداران بیشماری را جلب خود کرده است. قیمت گلوان میناکاری شده بسته به اندازه، نوع وسیله، بسته بندی، میزان کیفیت، طرح و نقش های به کار رفته در آنها متفاوت و متغیر است.

قیمت گلدان میناکاری روی سفال

قیمت گلدان میناکاری روی سفال پر فروش در طرح و رنگ های جذاب، به ویژگی های مختلف کالا و شرایط بازار بستگی دارد، این مرکز بهترین میناکاری های سفال را با اندازه و سایزهای متنوع ارائه می دهد، این سفال ها به دلیل مزایای منحصر به فرد همواره مورد توجه بوده و طرفداران زیادی دارند، از طرف دیگر میناکاری سفال مطابق استانداردهای روز با فناوری های برتر تولید شده و به دلیل کیفیت عالی و مزیت های ویژه مورد توجه بازارهای داخل و خارج از کشور قرار گرفته و به فروش حداکثری می رسند.

میناکاری یکی از صنایع پر رونق در کشور است و شیشه ای است که در حرارت بالا به فلز ذوب می شود. مینای زجاجیه شیشه ای ریز آسیاب شده است، مانند ماسه ریز (یا حتی بیشتر ریز پودر شده و با روغن یا چسب مخلوط می شود). آنها ممکن است مات یا شفاف باشند. رنگ آنها ناشی از استفاده از اکسیدهای مختلف است. لعاب‌ها شبیه لعاب‌های سرامیکی هستند، با این تفاوت که، در حالی که لعاب‌ها هنگام استفاده روی سرامیک‌ها در حالت خام هستند و در فرآیند پخت با تغییرات شیمیایی مواجه می‌شوند که آنها را به شیشه تبدیل می‌کند، لعاب‌ها قبلاً ذوب شده‌اند. فرآیند پخت به سادگی آنها را ذوب می کند و آنها را به فلز ذوب می کند.

میناکاری به عنوان یک تکنیک ساخت جواهرات باستانی که توسط جواهرسازان مدرن پذیرفته شده است، می تواند منجر به طرح های رنگارنگ و منحصر به فرد شود. اما میناکاری چیست؟ و مینا از چه چیزی ساخته شده است؟ فرآیند میناکاری شامل ذرات ریز شیشه با گرما برای تشکیل یک لایه رنگ جامد بر روی انواع فلزات مختلف مانند مس، نقره استرلینگ، نقره خوب و طلای 18 یا 22 عیار است.

مینای سفال ها ذرات ریز هستند و می توانند به صورت خشک به عنوان پودر استفاده شوند که اغلب روی سطح فلز الک می شود. همچنین می توان از آن به عنوان خمیر یا مایع استفاده کرد که با افزودن یک چسب (مانند یک صمغ ارگانیک) ایجاد می شود و سپس می توان آن را با یک برس خوب اعمال کرد. ذرات باید با یک هاون به قوام بسیار ریز آسیاب شوند و در فواصل زمانی معین به طور کامل با آب مقطر شسته شوند تا همه چیز به طور دقیق تمیز بماند. بسته به پودرهای لعاب استفاده شده، رنگ و پوشش می تواند مات، براق، مات یا شفاف باشد. انواع مختلفی از مینا وجود دارد.

قیمت گلدان میناکاری

به منظور ذوب پودرهای لعاب به فلز، حرارت به قطعه اعمال می شود. مشعل با دمای بالا را می توان به ویژه هنگام ذوب روی قطعات کوچکتر مورد استفاده قرار داد، اما اکثر میناسازها استفاده از کوره را ترجیح می دهند زیرا این کوره ها دمای گرم پایدار مورد نیاز برای فیوز شدن را فراهم می کنند. پودرهای لعاب مختلف به دماهای متفاوتی نیاز دارند، اما به عنوان یک راهنما می تواند هر چیزی بین 700 تا 950 درجه سانتی گراد باشد. بسته به روش میناکاری، ممکن است چندین پخت در یک قطعه وجود داشته باشد زیرا مینا به صورت لایه ای اعمال می شود.

اصفهان یکی از شهرهای کشور می باشد که در آن هنرهای باستانی زیادی انجام می شود اما یکی از پرطرفدارترین این هنر و صنایع باستانی که از زمان های قدیم تا به امروز ادامه داشته میناکاری روی سفال های مختلف می باشد. در اصفهان افراد مجرب و آموزش دیده ای وجود دارند که روزانه اقدام به میناکاری این سفال ها در طرح و رنگ های بسیار زیبا و جذاب می کنند.

شما اگر به اصفهان مسافرت کنید در بازار فروش آن می توانید تنوع بسیار زیادی از این سفال و ظروف میناکاری شده را مشاهده کنید. اغلب میناکاری ها روی سفال های مختلف از جمله گلدان ها، بشقاب، سینی ها و غیره در طرح و رنگ های جذاب انجام می گیرد و همین باعث شده نظر بیشتر خریداران و مشتریان عزیز را به خود جلب کند. اگر شما نیز خواهان و خریدار این سفال های میناکاری شده جذاب هستید می توانید آن را از همین وب سایت اینترنتی ثبت سفارش کنید.

یک سفال یا گلدان میناکاری شده خوب و مرغوب باید زیرساختی یکنواخت و یکدست داشته و برجسته های اضافی و زائد روی آن نباشد. تیز و برنده و همچنین ترک نداشته باشد، در مرحله لعاب کاری نیز باید بدون حباب و ترک خوردگی و ضخامت آن در همه جای سفال یکنواخت باشد.

صنایع دستی اصفهان

سفال مورد نظر در اشکال متنوع ساخته شده و دارای عمر طولانی می باشد. در زمان های قدیم این ظرف ها را با رنگ های طبیعی رنگ می کردند اما امروزه با استفاده از رنگ‌های شیمیایی هنرمندان راحت‌تر کار را انجام می‌دهند و اقدام به تولید انبوه این محصول زیبا نموده اند.

لازم به ذکر است بدانید که اصفهان از بزرگترین تولید کننده های برتر در زمینه ساخت انواع سفال و ظروف مینا کاری شده در کشور می باشد و انواع مختلفی از ظرف، بشقاب، سینی، قابلمه مینا کاری شده را در رنگ بندی و مدل های بسیار زیبا و جذاب تولید و روانه بازار فروش خواهد کرد.

قیمت سفال میناکاری در اصفهان، به ویژگی های مختلف و شرایط بازار بستگی دارد، این مرکز بهترین نمونه های سفال را با اندازه و سایزهای متنوع ارائه می دهد، این سفال های با کیفیت و کاربردی به دلیل مزایای منحصر به فرد همواره مورد توجه بوده و طرفداران زیادی دارند و مطابق استانداردهای روز با فناوری های برتر تولید شده اند.

تولید کنندگان، این سفال را با بهترین کیفیت ممکن ساخته و با بهترین قیمت روز دنیا عرضه می کنند. سایزبندی و کیفیت آنها از عواملی می باشند که تاثیر بسزایی بر روند افزایش و کاهش قیمت گذاشته است و هر اندازه تعداد و سایز سفال بیشتر باشد بدون شک قیمت آن نیز به مراتب بالاتر خواهد رفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *