قیمت فروش تخته نرد خاتم اعلا به عوامل متعددی وابسته است. همان ‌طور که می‌ دانید، تخته نرد ها در انواع و اقسام مختلفی به تولید می ‌رسند که قیمت هر یک از انواع آن ها با دیگری متفاوت است. نوع چوب به کار رفته در ساختار تخته نرد از جمله مهم ترین فاکتور ها در تعیین قیمت این محصول به شمار می‌ رود.

قیمت فروش تخته نرد خاتم اعلا

مشخصات تخته نرد خاتم اعلا

مشخصات تخته نرد خاتم اعلا تخته نرد یکی از وسیله ‌های سرگرمی فکری محسوب می ‌شود که هنرمندان اصفهانی با ترکیب هنر دستی خاتم کاری به تخته نرد، محصولی بسیار زیبا و مقاوم را تولید کرده ‌اند.

از جمله یکی از مشخصات تخته نرد جنس چوبی است که آن استفاده شده است. تخته نرد ها از چوب های مختلف راش و یا گردو تولید می ‌شوند و در طرح‌ های لب ستونی و یا لب گرد طراحی و عرضه بازار می شوند.

انواع و اقسام خاتم کاری ها بر روی سطح این تخته نرد ها پیاده می‌ شود. انواع خاتم ‌کاری این محصولات عبارت است از خاتم شیشی، خاتم طلایی، خاتم سیاه ساده که این خاتم ها نیز می ‌توانند با نقاشی های مینیاتوری گل ومرغ، طرح شکار و تذهیب ترکیب شوند و زیبایی منحصر به فردی را در ظاهر این تخته ایجاد کنند.

تخته نرد هایی که در آن ها دو هنر نقاشی مینیاتور و خاتم کاری ترکیب شده است، از ارزش هنری منحصر به فردی برخوردار می ‌شود و جزو صنایع دستی به شمار می ‌روند که علاوه بر بازار داخلی نیز در بازار جهانی جایگاه ویژه ‌ای را به خود اختصاص داده‌ اند و نیز جزو گران بها ترین تخته نرد ها به حساب می‌ آیند.

تولیدکنندگان تخته نرد خاتم اعلا

تولیدکنندگان تخته نرد خاتم اعلا تولید کنندگان بسیاری در ایران به تولید انواع تخته نرد خاتم اعلا فعالیت دارند و همواره سعی دارند تا در فرایند تولید این تخته نرد ها از چوب های مرغوب راش و یا گردو استفاده کنند.

این تولید کنندگان پس از انتخاب چوب زیر سازی و خاتم کاری را در کارگاه بر روی تخته نرد انجام می ‌دهند و سپس برای انجام نقاشی بر روی آن به استاد کار تحویل می ‌دهند.

در واقع تولید کنندگان تخته نرد سعی دارند تا تولید این محصول را در نهایت دقت و ظرافت به انجام برسانند و هر چقدر ظرافت آن ها بیشتر باشد، کیفیت این محصول افزایش پیدا می کند و به دنبال آن قیمت آن افزایش و نیز بر ارزش هنری آن افزوده می ‌شود.

جالب است بدانید که این تولید کنندگان نیز ساخت تخته نرد را به صورت سفارشی انجام می‌ دهند. بدین گونه که خریداران می‌ توانند هر نقش و نگار دلخواهی را سفارش دهند و تولید کنندگان در نهایت دقت و ظرافت تخته نرد های دلخواه مشتریان را به صورت سفارشی آماده می‌ کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *