امروزه ساعت دیواری میناکاری به یک جزء جداناپذیر از دیوارهای خانه ها و محل کار افراد تبدیل شده است، ساعت دیواری میناکاری بزرگ تلفیقی باشکوه از هنر ایرانی و صنعت است.ساعت دیواری امروزه یکی از المان های اصلی دیوارهای خانه ها و محل کار می باشد.

قیمت ساعت دیواری

شاید فکر کنید چرا ساعت موبایل جایگزین ساعت دیواری نشده است باید این را پذیرفت که ساعت دیواری علاوه بر نشان دادن ساعت تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه دارد همچنین نمی توان گذر زمان در عقربه های ساعت دیواری را با ساعت موبایل مقایسه کرد.

اگر یک مهمان وارد خانه شما شود با اولین نگاهی که به ساعت دیواری خانه می اندازد بیشتر از اینکه به زمان آن دقت کند به زیبایی آن دقت خواهد کرد و با مشاهده ساعت به سلیقه صاحب خانه پی خواهد برد ساعت های دیواری امروزه انواع مختلفی همچون آنالوگ و دیجیتال دارند همچنین از نظر شکل به انواع مختلفی همچون کلاسیک مدرن سنتی و غیره تقسیم می شود.

در خصوص نحوه کار کردن نیز ساعت ها به دو دسته تقسیم می شود یکی ساعت های کوارتز که با نیروی برق کار میکند و از دقت بیشتری برخوردار هستند و یکی ساعت های مکانیکی که با سیم پیچ ها و چرخ دنده های مختلف کار می کند.

ساعت دیواری میناکاری

برای خرید ساعت دیواری باید نکاتی را رعایت نمود به عنوان مثال با توجه به طراحی خانه و رنگ دیوارها باید چه رنگی مناسب برای ساعت دیواری انتخاب نمود اگر در انتخاب رنگ ساعت دیواری دقت مناسب صورت نگیرد می‌توانید وصله ای ناجور روی دیوار خانه باشد.

همچنین در خرید ساعت دیواری باید به جنس آن دقت شود شاید شما نیاز به یک ساعت دیواری با مقاومت بالا در برابر ضربه نیاز داشته باشید یا اینکه خیر برای شما فقط زیبایی و ظرافت آن مهم باشد ساعت های دیواری از جنس های مختلفی مثل چوب سرامیک اکریلیک فلز مرمر و غیره ساخته می شود که بنا به نیاز مشتری یکی از این جنس ها انتخاب می شود.

برای خرید ساعت دیواری باید به محلی که می خواهید آن را نصب کنید نیز دقت کنید مثلا اگر می خواهید آن را در آشپزخانه نصب کنید می توانید از اشکالی که در آن از عکس ها و نقاشی های وسایل خانگی استفاده شده است استفاده کنید یا اگر برای اتاق کودکان را میخواهید می توانید از رنگ ها و اشکال رنگارنگ که خوشایند کودکان است استفاده کنید.

قبل از خرید ساعت دیواری باید به دکوراسیون خانه خود دقت کنید اگر دکوراسیون خانه شما مدرن است و از اشکال مدرن ساعت های دیواری استفاده کنید و اگر دکوراسیون خانه کلاسیک یا سنتی است بهتر است از طرح های سنتی و کلاسیک استفاده کنید.

قبل از خرید ساعت باید بدانید حوصله شنیدن تیک تاک آن را دارید یا خیر اگر شما روی سر و صدای اطراف حساس هستید حتماً از انواع بدون صدا یا کم صدایی آن استفاده کنید چرا که انواع ساعت هایی که تیک تاک بلند دارند در برخی موارد می توانند افراد را عصبی کند.

همچنین افرادی که در خوابیدن دچار مشکل هستند نباید در محل خواب خود از ساعت های صدادار استفاده کنند.

ساعت دیواری بزرگ

در برخی موارد یک اشتباه رایج ما این است که ساعت را فقط برای زیبایی آن می خریم و ممکن است به عمر ساعت و همچنین عمر باتری آن دقت نکنیم اما مهم ترین زیبایی ساعت در کار کردن آن است و زمانی زیبایی ساعت دو چندان خواهد بود زمان دقیق را نیز نشان دهد.

اگر موارد دیگری مثل دمای خانه تاریخ روزها رطوبت خانه فشار هوا و غیره برای شما مهم است ساعت هایی وجود دارند که تمام این امکانات را در کنار یکدیگر دارند.

برای خرید هر چیزی انتخاب یک برند مناسب ضروری است ساعت نیز از این قاعده مستثنا نیست برای خرید ساعت حتماً باید یک برند معتبر را انتخاب کنید چراکه اگر یک برند مناسب انتخاب نشود به احتمال زیاد جنس آن کیفیت آن زیبایی و سایر مواردی که یک ساعت خوب باید داشته باشد را ممکن است نداشته باشد.

برای نصب ساعت دیواری نیز باید مواردی را دقت کنید مثلاً ساعت را روی دیوار نصب کنید که همیشه در معرض دید شماست همچنین ساعت را خیلی بالا یا خیلی پایین نباید نصب کنیم باید آن را به گونه ای نصب کنید که در افق دید شما باشد. بهتر از در یک محل چند ساعت را نصب نکنید دیدن چند ساعت در یک محیط ممکن است باعث گیجی و حواس پرتی انسان شود همچنین صدای تیک تاک مختلف ممکن است روی اعصاب انسان اثرات مخربی بگذارد.

میناکاری از دیرباز در ایران در صنایع دستی کاربرد فراوانی داشته است خدمتی نزدیک به ۴۵۰۰ سال دارد.

امروزه این هنر در سایر صنایع نیز توانسته جای پای خود را باز کند به عنوان مثال ساعت های میناکاری شده اخیراً دارای طرفداران بسیار زیادی شده است در ایران انواع میناکاری لاجوردی و سبز دارای مشتری های فراوانی شده است.

ساعت میناکاری بزرگ

میناکاری به طرق مختلفی روی ساعت ها انجام می شود به عنوان مثال میناکاری حاشیه یا در برخی موارد حتی میناکاری وسطه ساعت به آن جلوه خاص می دهد.

روش های میناکاری انواع مختلفی دارد به عنوان مثال از متداول ترین آنها میناکاری با اسپری یا میناکاری به صورت غرقابی است.

میناکاری به روش غرقابی یک روش قدیمی اما بسیار پرکاربرد بوده و ابزار و وسایلی که به این روش میناکاری میشوند دارای جلوه های با و باشکوه می‌باشد.

در برخی ساعت ها و کارهای مختلف هنری مثل معرق کاری خاتم کاری مینیاتور و غیره همزمان اجرا می شود در این گونه کارها پس از پایان عملیات حکاکی و طراحی روی آن میناکاری انجام شده و به آن جلوه های زیبا و شفاف می دهد.

ساعت های میناکاری شده بزرگ را میتوان علاوه بر دیوار خانه های مسکونی برای دیوارهای هتل ها سالن ها ادارات و غیره نیز استفاده کرد همچنین برای محیط های سنتی و تا مدرن رستوران‌ها و سالن های غذاخوری می توان از آن استفاده نمود.

این ساعتها با جلوه سنتی که به محیط می بخشند باعث زیبایی و در عین حال آرامش و برانگیختگی حس نوستالژیک انسان میشوند.

برای خرید این ساعت ها حتماً باید دقت شود که از کارگاههای معتبر و با سابقه تهیه شود چرا که اگر نحوه میناکاری به درستی انجام نشود پس از مدت کوتاهی ساعت زیبایی و جلوه خود را از دست میدهد و مجبور به حذف آن از روی دیوار خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *