چوب و فلز را در هم آمیخته ایم و هنری ظریف و بی نظیر در صنایع دستی خاتم کاری را تقدیم شما کرده ایم.

خاتم کاری  یکی از هنرهای اصیل اصفهان است. هنری که از دل چوب و استخوان و فلز ظرافت و زیبایی را بیرون می کشد. هنری که این چوب ها و استخوان را به شکل مثلث های ریزی در می آورند و در کنار یکدیگر قرار می دهند.

فروشنده صنایع دستی خاتم کاری

شیوه نگهداری صنایع دستی خاتم کاری

شیوه نگهداری صنایع دستی خاتم کاری

خاتم کاری هنری که این چوب ها و استخوان را به شکل مثلث های ریزی در می آورند و در کنار یکدیگر قرار می دهند. خاتم کاری شامل طراحی زیر کار, طراحی قطعات برای چسباندن روی زیر کار, پرداخت و جلا دادن را شامل می شود.

اجزا خاتم با انواع چوب های گردو, عناب, فوفل, آبنوس, نارنج و … و فلزاتی چون مس و برنج, استخوان, عاج و صدف که معمولا استخوان  مورد استفاده  استخوان  گاو , اسب و شتر است. بعد این مثلث ها را به شکل چند ضلعی های منظم در آورده در کنار یکدیگر به طوری که هیچ فاصله ای بین آن ها نباشد و سطحی کاملا صاف و یک دست داشته باشد.هر چقدر این مثلث ها ظریف تر و منظم و دقیق تر کنار هم قرار بگیرند کیفیت محصول تولیدی هم بالاتر می رود. این ها را به صورت صفحه تخت برش می زنند و بر روی سطح مورد نظر می چسبانند.

مواردی که به خاتم آسیب می رساند:

  • رطوبت زیاد
  • نور مستقیم خورشید 
  • ضربه شدید

به دلیل اینکه جز به جز خاتم با چسب کنار یکدیگر قرار می گیرند, یکی از مواردی که در نگهداری صنایع دستی چون خاتم با لحاظ شود, دوری از رطوبت زیاد می باشد.

رطوبت زیاد باعث باز شدن چسب های بین چوب ها و استخوان و فلز می گردد و این اجزا به مرور می ریزند.

هنگام تمیز کردن حتما از دستمال نرم و خشک استفاده شود. خاک و غبار آن را با دستمال نرم بگیرید.محصولات خاتم کاری شده را باید از تماس مستقیم با نور خورشید حفظ نمود, به دلیل این که رویه این کارها همه جلا خورده است، نور خورشید سبب می شود که جلا و درخشش آن به مرور زمان از بین برود. 

ضربه شدید به خاتم هنگام حمل و نقل ممکن است باعث ترک خاتم کاری روی کار و یا جتی درون کار شود و اتصالات چوب و فلز چسب بین شان فاصله بیفتد و در نتیجه اجزا  در اثر فاصله بریزند.

خاتم کاری که از فلزات مس و برنج استفاده کرده اند , و در روی سطح قوس دار کار شده باشند قیمت بالاتری دارند. البته هنر خاتم به علت ظرافت و اجزا مختلفی که ذکر شد, جز محصولات شیک و لوکس طبقه بندی می گردد.

خرید صنایع خاتم کاری دستی

خرید صنایع خاتم کاری دستی

در صورت هر گونه صدمه تعمیر خاتم خود را به ما بسپارید و کالای خود را به بهترین وجه با مناسب ترین و ارزان ترین قیمت مثل روز اول خرید تحویل بگیرید.

مجموعه هنرکاران انواع خاتم کاری بر روی همه نوع سطوحی تخت و قوس را با بهترین و زیباترین نمونه ها به شما معرفی می کند.

 ما در مجموعه هنر کاران خرید صنایع خاتم با کیفیت و ظرافت بی نظیر را به مشتریان عزیز تقدیم می کنند.

جهت سفارش و مشاوره می توانید با واحد مدیریت فروش تماس حاصل فرمایید.                             

                                                                                                            مدیریت فروش : امین فرهنگ

                                                                                                                       09134348229

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *