ظروف مسی خاتم کاری شده یکی از زیباترین ظروف تزئینی ساخته شده توسط هنرمندان ایرانی می باشد. این ظروف به علت استفاده از نقش های زیبا و اصیل و نیز محکم بودن آن از طرفداران زیادی در داخل و خارج از کشور برخوردار است. صادرات این ظروف مسی روز به روز افزایش یافته و می توان گفت صادرات ظروف مسی خاتم کاری شده نسبت به دیگر تزئینات خاتم کاری سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است.

صادرات ظروف مسی خاتم کاری شده

مقاومت ظروف مسی خاتم کاری

مقاومت ظروف مسی خاتم کاری مقاومت ظروف مسی خاتم کاری در برابر ضربه و سایش بسیار بالا بوده و نگهداری آن آسانتر می باشد. ظروف مسی مانند گلدان، قندان، جام، سینی و بشقاب ابتدا به صورت خام تولید سپس نقش های روی آن بوسیله خاتم مرغوب چسبیده می شود.  استفاده از مس مرغوب و درجه یک و نیز مواد استفاده شده به عنوان خاتم بر روی ظروف مسی در مقاومت این ظروف تاثیر بسزایی دارد.
قرار گرفتن ظروف زیبای مسی در کنار هنر خاتم کاری هنرمندان ایرانی زیبایی این اثر هنری را دو چندان می نماید. ظروف مسی به علت محکم بودن مس و شکل پذیری زیبای این فلز بوسیله نقش های زیبا و ترکیب آن با مواد مرغوب و نقش های اصیل ایرانی نیز در جلب توجه مشتریان می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. 

برای تولید ظروف مسی علاوه بر استفاده از نقش های زیبا و رنگها و خاتم مناسب می بایست از مس با کیفیت نیز استفاده شود که مرغوبیت کالا را دو چندان نماید. ظروف مسی در صورت مرغوب بودن از مقاومت زیادی برخوردار بوده و در ظاهر آن تورفتگی یا منحنی دیده نمی شود. 

مرکز فروش ظروف مسی خاتم کاری شده

مرکز فروش ظروف مسی خاتم کاری شده مرکز فروش ظروف مسی در ایران شهرهایی هستند که دارای صنایع دستی از جمله در اصفهان و شیراز رایج بوده و در طرح ها و رنگ های متفاوت به بازار داخل و خارج ارائه می شود. نوع مس استفاده شده و مرغوبیت خاتم نقش بسته شده برروی این کالا در مراکز فروش ظروف مسی خاتم کاری شده بسیار مد نظر قرار گرفته شده و تولید آن را افزایش داده است.

علاوه بر مراکز اصلی فروش انواع ظروف مسی مستقر در شهرهای تولید صنایع دستی، سایت های فروشگاهی معتبر نیز مدل ها و طرح های این ظروف را در وب سایت های خود در معرض دید مشتریان قرار می دهند. امروزه به علت استقبال مشتریان، فروشگاه های زنجیره ای نیز قسمتی از مرکز خود را به فروش انواع ظروف مسی مانند لیوان ، گلدان ، سینی و از جمله نوع خاتم کاری شده آن ها  اختصاص داده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *