تابلو خاتم کاری شده توسط تولیدکنندگان این هنر بی بدیل به جهانیان عرضه می شود. ما در این مقاله قصد داریم درباره عوامل موثر بر قیمت تابلو خاتم کاری و ماندگاری تابلو خاتم با شما صحبت نماییم. اگر درباره این هنر دست صنعتگران ایرانی و نرخ فروش آن اطلاعات بیشتری لازم دارید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم. بنابراین لطفاً در ادامه با ما همراه شوید. 

تولیدکنندگان تابلو خاتم کاری شده

ماندگاری تابلو خاتم کاری شده

ماندگاری تابلو خاتم کاری شده آیا در خصوص ماندگاری تابلو خاتم کاری شده چیزی می دانید؟ آیا می دانید از چه موادی برای ساخت آن استفاده می کنند؟ 

قبل از این که به این دو پرسش پاسخی داده شود، بر خود لازم می دانیم که بگوییم هنر خاتم چیست و چه کاربرد هایی دارد. و یا این هنر در چه مناطقی از سرزمین ما انجام می شود.

درباره آغاز این هنر حرف های بسیار وجود دارد. اما به طور تقریبی، شهر شیراز مبدا پیدایش خاتم کاری شناخته شده است. اما امروزه شهر اصفهان به عنوان گسترش دهنده آن فعالیت می نماید. 

خاتم در واقع به ترکیب اشکال هندسی منظم و با چندین ضلع گوناگون گفته می شود که با استفاده از رنگ های مختلف بر مواد اولیه متفاوت حکاکی می گردد. هنرمند باید در ساخت خاتم بسیار صبوری پیشه کند. زیرا این کار نیازمند دقت فراوان و زمان زیادی است. 

کاربرد این صنعت هنری در ساخت اشیائی نظیر تابلو، ساعت دیواری، شکلات خوری، جعبه جواهرات، قلمدان و قاب آینه می باشد. 

از مصالحی از جنس چوب، فلز و یا استخوان برای تولید نقش و نگار چند ضلعی بهره می گیرند. چوب گردو، چوب آبنوس، استخوان شتر، استخوان اسب، فلز های برنج و نقره از دسته این مواد محسوب می شوند. 

لیکن در خصوص ماندگاری تابلو خاتم باید عرض کنیم از آنجایی که در ساخت آن از مواد مرغوب و درجه یک به کار برده می شود، این کالا عمر طولانی دارد و از استقامت خوبی برخوردار می باشد. 

قیمت فروش تابلو خاتم کاری شده

قیمت فروش تابلو خاتم کاری شده عوامل بسیار زیادی بر قیمت فروش تابلو خاتم کاری شده تاثیرگذار هستند.
جنس مواد به کار رفته، حجم کاری که بر روی خاتم انجام شده است، سایز تابلو، ثابت بودن رنگ و نقش ها، میزان ظریف کاری و دقت، مقدار کاربرد قرینگی در تابلو، دقت شاسی طرح، سایز نقوش بر روی کار و مهارت رنگ آمیزی از جمله پارامتر هایی هستند که بر تعیین قیمت این محصول در بازار موثر می باشند. 

اگر در زمینه قیمت این کالا، خدمات پس از فروش و یا تضمین خرید سوالی دارید، لطفاً با کارشناسان خبره ما در تماس باشید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *