ظروف مسی خاتم کاری بسیار زیبا و دلنشین است. خاتم کاری طرح های مثلثی شکل روی ظروف مس می باشد که یکی از طرح های زیبا به شمار می اید.طرح خاتم کاری روی همه ی ظروف می شود پیاده کرده و ان را هدیه به ی دوست داد زیرا نمای خاتم کاری انقدر زیبا است که برای دکور بسیار مناسب است.

ابتدا ظروف مس را اماده کرده و استاد خاتم قطعات خاتم را اماده و آن را باظرافت تمام در ظروف به کار می برد.

ارائه کننده ظروف مسی خاتم کاری

مشخصات ظروف خاتم کاری مسی

مشخصات ظروف خاتم کاری مسی مشخصات ظروف خاتم  هنر تزئینی است که موزاییک ها را بریده و به شکل مثلث دراورده که بغیر از موزاییک از استخوان شتر و فلز هم می شود استفاده کرد هرچی مثلث ها کوچک تر باشند خاتم کاری زیبا تری می شود طراحی کرد.

در گذشته خاتم کاری در ایران رونق بسیاری داشت خاتم کاری ظروف مسی یکی از بهترین صنایع دستی ایران نام برده می شود.    خاتم کاری تنها مخصوص مس نمی باشد، درگذشته خاتم کاری روی ظروف چوبی  سفالی فلزی هم انجام میشد، خاتم کاری روی مس کل ظروف مسی را نمی پوشاند بلکه قسمت هایی از مس قابل دیدن می باشد.

در ایران از خاتم کاری در گذشته دور یعنی هزاران سال پیش استفاده می کردند زیرا یک منبر خاتم کاری شده در شیراز بود که آن را به اصفهان منتقل کرده که مربوط به چند صد سال گذشته می باشد.ظروف مسی خاتم به غیر از جنبه کاربردی برای پذیرایی مهمانی ها و مجالس بسیار شیک و قیمتی می توان استفاده کرد.

ظروف خاتم کاری یکی از محصولات فرهنگی هنری ایران می باشد که سرویس خاتم کاری یک جهاز ویژه برای خانم ها می شود.ظروف مسی خاتم کاری در خارج از ایران هم طرفداران خاص خودش را هم دارد که این ظروف ها به کشور های اروپایی نیز صادر می شود.

قیمت ظروف مسی خاتم کاری

قیمت ظروف مسی خاتم کاری قیمت ظروف مسی مسلما ارزان نیست ظروف عادی مسی کمی قیمتش مناسب تر از خاتم کاری شده می باشد، البته که خاتم  کاری هنری است دست ساز و زیبا که قیمتش هم نصبت به کارش مناسب و منصفانه است.

درست است که خاتم کاری هنر دست ساز ایران می باشد اما بسیاری از کشور های بزرگ هم خاتم کاری انجام  می دهند مانند چین که خاتم کاری پنج ضلعی و شش ضلعی می سازند هند و عراق سوریه و بسیاری دیگر از کشور ها این هنر را انجام  می دهند اما در دنیا هنر خاتم کاری ایران حرف اول را می زند.ظروف مس میتواند هرچیزی باشد مثل:اجیل خوری، لیوان، کاسه، پارچ، گلدان و یا هرچیز دیگر از ظروف ها. ترکیب زیبای ظروف مس و فلز نقش زیبای منحصر به فرد خاتم  به ظروف ها جلای دیگری می بخشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *